POLTAX ZWROT PODATKU WARSZAWA +48 507 333 209   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Szybkie i pewne zwroty podatku z zagranicy
  • Zaufaj doświadczonym ekspertomKredyt gotówkowy dla obywatela Ukrainy

Szacuje się, że już nawet 1,5 mln osób z Ukrainy mieszka i pracuje w Polsce. Wielu decyduje się na osiedlenie się w Polsce na stałe – wynajmuje lub kupuje mieszkania, samochody i otwiera firmy. Tylko w 2017 roku łączna kwota środków przekazanych na Ukrainę wyniosła 11,7 mld zł. To 90 proc. wszystkich środków przekazanych z Polski za granicę.

Coraz łatwiej o kredyt gotówkowy dla Ukraińca

Coraz więcej banków wprowadza dokumenty i obsługę w języku ukraińskim. Znaczna ich część stara się również dopasowywać ofertę do specyficznych potrzeb Ukraińców, m.in. proponując niższe opłaty za przelewy międzynarodowe. Dodatkowo dzięki współpracy BIK z ukraińskimi odpowiednikami tej instytucji, zarówno wymiana informacji, jak i otrzymanie kredytu dla Ukraińca stało się łatwiejsze.

Większość banków w Polsce przygotowało specjalną ofertę kredytów gotówkowych dla obywateli Ukrainy, chociaż nie różni się ona specjalnie od wymogów jakie stawiane są Polakom. Podstawowym warunkiem jest posiadanie legalnego, udokumentowanego źródła dochodu. Obywatel Ukrainy otrzyma kredyt gotówkowy, jeżeli pracuje w Polsce na umowę o pracę, zlecenie lub o dzieło, czy też prowadzi własną działalność gospodarczą. Okres osiągania dochodów zazwyczaj nie powinien być krótszy niż 3 miesiące (w przypadku umowy o pracę) lub 6 miesięcy – dla umów cywilnoprawnych.

Jakie dokumenty będą potrzebne aby otrzymać kredyt?

  • kartę stałego lub czasowego pobytu,
  • aktualny paszport,
  • umowę o pracę (lub zaświadczenie od pracodawcy),
  • posiadanie aktywnego konta bankowego w jednym z polskich banków,
  • niektóre banki wymagają podanie numeru PESEL (jeśli został nadany).

Dla większości banków najbardziej wiarygodny będzie obywatel Ukrainy z kartą stałego pobytu. Czasowe pozwolenie na pobyt nie przekreśla szans na zdobycie kredytu gotówkowego. Trzeba się jednak liczyć z tym, że okres spłaty kredytu nie przekroczy czasu pozwolenia na pobyt.

Przed podjęciem decyzji o kredycie warto sprawdzić wszystkie dostępne oferty kredytów gotówkowych kierowanych do obywateli Ukrainy przez polskie banki. W tym celu wystarczy wypełnić poniższy formularz. Wystarczy podać swoje imię oraz telefon kontaktowy. Nasi doradcy bezpłatnie przeanalizują oferty polskich banków posiadających kredyty dla Ukraińców i zaproponują najkorzystniejsze rozwiązanie. Pomagamy również w uzyskaniu niezbędnych dokumentów. Nasze doradztwo jest zupełnie bezpłatne.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ