POLTAX - BIURO DORADCZE - WARSZAWA +48 22 632 38 38   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Tylko u nas z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny rabaty do 20%
  • Szybkie zwroty podatkuNowy rok podatkowy 2020 /2021 w Wielkiej Brytanii

Rozpoczął się nowy rok podatkowy 2020/21 w Wielkiej Brytanii, który będzie trwał do 5 kwietnia 2021 roku. Kwota wolna wyniesie aż 12.500 funtów, czyli ponad 65 tys. złotych wolnych od podatku, to dużo więcej w porównaniu do kwoty wolnej w Polsce, wynoszącej zaledwie 3 091 zł. Tak wysoka kwota wolna od podatku to jeden z powodów, dla których Polacy nadal chętnie wybierają pracę zarobkową lub otwierają firmy w Wielkiej Brytanii.

Żeby odzyskać podatek z UK należy złożyć zeznanie. Można się rozliczyć do pięciu lat wstecz. Do 5 kwietnia 2021r. można zgłaszać jeszcze rozliczenia za pracę w roku podatkowym 2016/17, trwającym od 6 kwietnia 2016r. do 5 kwietnia 2017r.

Każdy kto legalnie pracuje w Wielkiej Brytanii ma możliwość odzyskania nadpłaconego podatku. Za pomocą naszego kalkulatora zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii sprawdzisz ile pieniędzy można odzyskać z brytyjskiego urzędu skarbowego.

Kalkulator zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii

Aby wyliczyć orientacyjną wysokość nadpłaty podatku odczytaj z dokumentów z pracy P45 lub P60 ew. ostatni payslip, kwoty osiągniętego dochodu (przychód przed podatkiem) Total Paid oraz sumę zapłaconego podatku (Total tax). Wpisz wszystko do naszego kalkulatora.

Pracowałeś u kilku pracodawców w tym samym roku podatkowym?

Przed wpisaniem odpowiednich kwot do kalkulatora musisz je dodać. Pamiętaj o odpowiednim wyborze roku podatkowego. Rok podatkowy w Wielkiej Brytanii kończy się 5 kwietnia.

Obowiązek rozliczenia dla Self-Assessment oraz Self-Employed

Przypominamy, że osoby samorozliczające się (Self-Assessment) i samozatrudnione (Self-Employed/podwykonawca) mają obowiązek rozliczenia podatku z Wielkiej Brytanii, nawet w przypadku, gdy danym roku podatkowym nie osiągnęły przychodów. Obowiązek ten ustaje dopiero w momencie zamknięcia działalności.

Złożenie deklaracji przez Self-Assessment oraz Self-Employed jest możliwe dopiero po zakończeniu trwającego roku podatkowego. Oznacza to, że po 5 kwietnia 2020 można złożyć deklarację za rok 2019/20, natomiast po 5 kwietnia 2021 - za rok 2020/21.
Na wysłanie do urzędu papierowej deklaracji podatkowej za rok 2019/20 osoby prowadzące działalność mają czas do 31 października 2020. Rozliczenie on-line możliwe jest do 31 stycznia 2021r. 

UWAGA! Wysokie kary za brak rozliczenia

Za brak rozliczenia w wyznaczonych przez urząd brytyjski terminach naliczone będą kary. Ich kwoty zaczynają się od 100 funtów, a za uporczywe uchylanie się od rozliczenia kończą na kilku tysiącach funtów. HM Revenue & Customs może również egzekwować uregulowanie kar poprzez polski urząd skarbowy, co z kolei wiąże się z komorniczą egzekucją długu na terenie Polski.

Kary pieniężne mogą zostać anulowane. Nasze biuro składając rozliczenie do urzędu zawsze robi wszystko aby urząd brytyjski anulował naliczone podatnikowi kary. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, które od 20 lat rozlicza podatki z Wielkiej Brytanii.

Wypełnij formularz a otrzymasz 15% rabatu na rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ