POLTAX ZWROT PODATKU WARSZAWA +48 507 333 209   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Szybkie i pewne zwroty podatku z zagranicy
  • Zaufaj doświadczonym ekspertomPracowałeś w Austrii w 2019 roku? Musisz złożyć PIT w Polsce!

Według szacunków GUS z 2018 roku prawie 50 tysięcy Polaków wybrało Austrię jako kierunek emigracji zarobkowej. Dotychczas Polacy pracujący w Austrii lub Słowenii, którzy nie osiągnęli żadnego dochodu nie musieli składać PIT-u w Polsce.

W tym roku niezależnie od osiągania lub nieosiągania innych dochodów opodatkowanych w Polsce - trzeba niestety złożyć rozliczenie w Polskim urzędzie. O nowym obwiązku ciągle mało kto wie, a już w rozliczeniach za 2019 rok osoby posiadające polską rezydencję podatkową i pracujące w Austrii lub Słowenii będą zobowiązane do wykazania swoich dochodów z zagranicy, nawet gdy nie osiągnęło się żadnych dochodów w Polsce.

W przyszłym roku PIT-y w Polsce będą musieli zlożyć również Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Finlandii, Izraela, Japonii, Litwy, Nowej Zelandii i Słowacji.

Od 15 lutego 2020 dostępne będą już druki i programy do rozliczeń PIT za pracę w 2019 roku. Każdy podatnik logując się na swoje konto w systemie ePIT powinien mieć już wstępnie wypełniony PIT. Niestety system ePIT nie 'widzi' dochodów osiągniętych za granicą. Osoby pracujące za granicą muszą we własnym zakresie przygotować stosowne rozliczenie dla polskiego urzędu.

Aby uniknąć ewentualnych błędów przy sporządzaniu rozliczenia dla polskiego urzędu skarbowego, zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej usługi 'Kalkulacja PIT' - nasi specjaliści sporządzą dla Państwa profesjonalną, opartą na aktualnych przepisach prawa, kalkulację PIT dla polskiego fiskusa.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem lub do wypełnienia tego formularza.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ