POLTAX ZWROT PODATKU WARSZAWA +48 507 333 209   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Szybkie i pewne zwroty podatku z zagranicy
  • Zaufaj doświadczonym ekspertomHolandia nadal atrakcyjnym krajem dla polskich emigrantów

Według szacunków GUS z 2018 roku ponad 123 tysięcy Polaków wybrało Holandię jako kierunek emigracji zarobkowej. Brexit stał się faktem i to właśnie Holandia może stać się nowym kierunkiem dla Polaków, którzy nie będą mogli uzyskać pozwolenia na pracę albo jego uzyskanie będzie mocno utrudnione.

Czy nadal warto wyjeżdżać za pracą do Holandii?

Według nas zdecydowanie tak. Po pierwsze dobre położenie geograficzne sprawia, że można szybko i za nieduże pieniądze dojechać do Holandii samochodem czy dolecieć samolotem. Po drugie holenderskie społeczeństwo jest bardzo pozytywnie nastawione do obcokrajowców, w szczególności do Polaków, którzy są cenionymi pracownikami.

W porównaniu do innych popularnych krajów Europy Zachodniej takich jak Niemcy, Belgia czy Irlandia stosunek kosztów życia do zarobionych pieniędzy w Holandii prezentuje się korzystnie. Mówiąc krótko w Holandii odłożymy więcej niż w innych krajach. Holandia ma także mocno rozwinięte prawa pracownicze. Spora część Holendrów oraz większość emigrantów pracuje poprzez agencje pośrednictwa pracy, które zobligowane są do pilnowania by warunki mieszkaniowe, wypłaty czy bezpieczeństwo pracy były na odpowiednim poziomie.

Dodatkowo od 2019 roku Belastingdienst zaczyna upraszczać system podatkowy. Na przełomie 3 najbliższych lat Belastingdients, postanowił wprowadzić małą rewolucję w systemie podatkowym. Na przestrzeni lat 2019, 2020 i 2021 obowiązujące progi podatkowe będą ulegać znacznym modyfikacjom. Co to wszystko oznacza w praktyce? Dzięki ciągłemu obniżaniu oprocentowania dochodów i stałemu podwyższaniu kwoty dochodu w odpowiednich progach, coraz więcej pieniędzy będzie zostawać w rękach podatników.

Po zakończeniu pracy w Holandii warto składać wniosek o zwrot podatku, którego wysokość może sięgać nawet 2 tysięcy euro. Dodatkowo można starać się o zasiłek rodzinny - Kinderbijslag: od 886 do 1265 euro - rocznie za 1 dziecko. Kolejne dzieci oznaczają dodatkowe sumy. Zasiłek ten może być zwiększony dodatkowo o 1000-2500 euro z Kindgebondenbudget rocznie! Jednocześnie można też wystąpić o zwrot składek na ubezpieczenie - Zorgtoeslag: 1188 Euro rocznie. A jeżeli klient będzie rozliczany z partnerem fiskalnym ostateczna kwota może sięgnąć do 2304 euro rocznie!

Podsumowując. Holandia to jeden z najatrakcyjniejszych krajów do podjęcia pracy zarobkowej, tej sezonowej jak i długookresowej. Wysokie zarobki, szeroki wachlarz świadczeń socjalnych oraz korzystny klimat społeczny i dobre położenie geograficzne sprawiają, że nadal warto wyjeżdżać do pracy zarobkowej do Holandii.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ