POLTAX ZWROT PODATKU WARSZAWA +48 507 333 209   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Szybkie i pewne zwroty podatku z zagranicy
  • Zaufaj doświadczonym ekspertomDodatkowe 300 euro Kindergeld - tak Niemcy walczą z COVID-19

300 euro bezzwrotnego dodatku na każde dziecko oraz obniżka podatków - tak Niemcy wspierają rodziny w wyjściu z koronakryzysu COVID-19.

Niemiecki rząd w ramach zwalczania skutków pandemii, postanowił wypłacić rodzicom jednorazową, bezzwrotną premię w wysokości 300 euro na każde dziecko!

Wypłata pieniędzy odbędzie się automatycznie wraz z wypłatą Kindergeld - nie trzeba wypełniać pracochłonnych wniosków ani jeszcze raz podawać wszystkich danych. 300 euro zostanie wypłacone w trzech ratach, zwiększając niemiecki zasiłek Kindergeld o 100 euro miesięcznie.

Bonus należy się na każdemu dziecku, któremu przysługuje Kindergeld. Pieniądze będą dodatkiem i nie trzeba się bać że inne świadczenia będą obniżone.

Jakich ulg mogą spodziewać się jeszcze niemieckie rodziny i Polacy mieszkający w Niemczech?

Dla rodzin z jednym rodzicem niemiecki rząd przygotował pomoc - Steuerfreibetrag, czyli kwota wolna od podatków - zostanie podniesiona dla nich z 1908 euro na 4000 euro.

1 lipca obniżony zostanie także podatek VAT. Produkty, które były wcześniej obłożone stawką 19%, będą podlegać stawce 16%. Z kolei produktom ze stawką 7% obniży się podatek VAT na 5%.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ