POLTAX ZWROT PODATKU WARSZAWA +48 507 333 209   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Szybkie i pewne zwroty podatku z zagranicy
  • Zaufaj doświadczonym ekspertomUpływa termin rozliczenia self-employed i Self Assessment w UK

Osoby zatrudnione w Wielkiej Brytanii jako self-employed lub mające założoną działalność gospodarczą (Self Assessment) mają obowiązek rozliczenia podatku w Wielkiej Brytanii w wyznaczonym terminie, w przeciwnym razie urząd naliczy 100 funtów kary.

Termin rozliczenia tradycyjnego (papierowego) upływa 31 października 2020r.

Podatnicy posiadający status Self-employed lub posiadajacy założoną działalność gospodarczą (Self Assessment) w UK mają do wyboru dwie formy rozliczenia. Zeznania podatkowe mogą składać w formie papierowej lub elektronicznej. Tradycyjne deklaracje podatkowe za rok 2019/2020 muszą być złożone do 31 października, w przypadku rozliczeń online termin rozliczenia upływa 31 stycznia. Warto tutaj podkreślić, że aby rozliczyć się online potrzebny będzie nam numer UTR. (Unique Taxpayer Reference number).

Jakie konsekwencje nam grożą za nie złożenie deklaracji podatkowej w terminie?

W przypadku gdy mamy obowiązek rozliczenia w Wielkiej Brytanii i nie zrobimy tego w ustawowym terminie, to brytyjski urząd skarbowy naliczy 100 funtów kary. Kolejnym etapem jest naliczanie 10 funtów kary za każdy dzień zwłoki. Dzieje się tak gdy opóźnienie zwiększy się do trzech miesięcy.

Zachęcamy do skorzystania z usług rozliczenia podatku z Wielkiej Brytanii przez nasze biuro. Więcej informacji znajdą Państwo na na tej stronie, lub kontaktując się telefonicznie pod numerami telefonów +48 22 632 38 38 lub +48 507 333 209.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ