POLTAX ZWROT PODATKU WARSZAWA +48 507 333 209   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Szybkie i pewne zwroty podatku z zagranicy
  • Zaufaj doświadczonym ekspertomKinderbonus 2021 zostanie wypłacony w maju

W 2021 roku ponad dziesięć milionów rodzin w Niemczech ponownie otrzyma dodatek na dziecko Kinderbonus.  Dodatek otrzymają dzieci, które w maju 2021 r. będą miały  prawo do zasiłku Kindergeld.

Dodatek na dziecko będzie wypłacany automatycznie przez właściwy urząd ds. świadczeń rodzinnych (Familienkasse). Dodatek na dziecko w wysokości 150 euro zostanie wypłacony w maju 2021 r. na wszystkie dzieci, na które w maju 2021 r. zostanie wypłacony zasiłek rodzinny Kindergeld. W przypadku dzieci, które są uprawnione do zasiłku rodzinnego we wcześniejszym lub późniejszym terminie w 2021 roku, dodatek na dziecko będzie wypłacany później. Dodatek na dziecko nie jest dochodem podlegającym opodatkowaniu. Jako ulga podatkowa jest on częścią systemu wyrównywania podatków w zakresie świadczeń rodzinnych.

Co ważne dla Polaków pracujących w Niemczech, do dodatku na dziecko Kinderbonus stosuje się te same zasady, co do zasiłku rodzinnego Kindergeld: żadnej osobie uprawnionej do zasiłku rodzinnego Kindergeld nie odmawia się prawa do dodatku na dziecko Kinderbonus ze względu na jej status pobytu.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ