POLTAX ZWROT PODATKU WARSZAWA +48 507 333 209   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Szybkie i pewne zwroty podatku z zagranicy
  • Zaufaj doświadczonym ekspertomKredyty mieszkaniowe dla obywateli Ukrainy w Polsce

Obywatele Ukrainy mogą ubiegać się w Polsce o kredyt na zakup mieszkania lub domu na podobnych zasadach jak Polacy. Czasami muszą jednak się liczyć z dodatkowymi warunkami, jak np. wyższy wkład własny czy przedstawienie dodatkowych dokumentów.

Czy polskie banki nakładają ograniczenia związane z kredytowaniem mieszkania przez Ukraińca?

Na ogół obywatele Ukrainy pracujący w Polsce nie powinni napotykać trudności z uzyskaniem kredytu na zakup mieszkania w Polsce.

Nasze banki nie przewidują dodatkowych wymagań i ograniczeń podczas wnioskowania o kredyt mieszkaniowy przez Ukraińca. Obywatel Ukrainy starający się o kredyt hipoteczny potraktowany będzie tak samo ja obywatel Polski pod względem wymagań finansowych. Najważniejszym kryterium dla banku przy udzieleniu kredytu mieszkaniowego będzie stałość zatrudnienia i uzyskiwanie trwałych dochodów (w PLN).

Różnice dotyczą przede wszystkim kwestii formalnych. Obywatele Ukrainy wnioskujący o kredy mieszkaniowy będą musieli przestawić (w zależności od banku): numer PESEL, zaświadczenie o zameldowaniu lub kartę pobytu potwierdzającą adres zameldowania. Czasami wymagany będzie dokument potwierdzający prawo stałego pobytu oraz wyższy wkład własny.

Banki udzielające kredytów mieszkaniowych dla Ukraińców poproszą też o zezwolenie na zakup nieruchomości albo dokument potwierdzający brak obowiązku uzyskiwania takiej zgody odpowiedniego ministra ds. administracji. W przypadku obywateli Ukrainy to czysta formalność, ale tylko w przypadku gdy transakcja ma na celu nabycie samodzielnego lokalu mieszkalnego lub garażu i nieruchomość nie leży w strefie nadgranicznej.

I jeszcze jedna kwestia. Banki mogą wymagać tłumaczeń dokumentów ukraińskich na język polski, a te jak wiadomo mogą być kosztowne. W związku z tym warto skorzystać z doświadczeń doradców kredytowych, którzy wskażą niezbędne do tłumaczenia minimum. Tym bardziej, że za taką pomoc nic nie zapłacimy.

Reasumując. Zakup mieszkania lub domu to poważna decyzja życiowa. Żeby wybrać najlepszą ofertę trzeba poświęcić temu procesowi wiele wysiłku i czasu. Osobie nie znającej dobrze języka i polskich realiów może być trudno na dokładne przeanalizowanie ofert i zawiłych umów kredytowych.

Dlatego radzimy skorzystać z profesjonalnej pomocy doradcy kredytowego. W tym celu wystarczy wypełnić poniższy formularz. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą i poprowadzi Cię przez cały proces związany z ubieganiem się o kredyt. Porównamy oferty kilkunastu banków i przygotujemy za Ciebie wnioski kredytowe. Nasze usługi są bezpłatne.

Bezpłatne sprawdzanie zdolność kredytowej dla obywateli Ukrainy


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ