POLTAX - BIURO DORADCZE - WARSZAWA +48 22 632 38 38   facebook   kontakt
 • Istniejemy od 1999 roku
 • Tylko u nas z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny rabaty do 20%
 • Szybkie zwroty podatkuJeżeli pracowałeś w Danii masz prawo ubiegać się o zwrot części lub całości nadpłaconego podatku!

 • Średni zwrot podatku z Danii wynosi 1200 €
 • Rok podatkowy w Danii trwa od 1 stycznia do 31 grudnia
 • Czas rozpatrzenia wniosku o zwrot podatku zapłaconego w Danii to około 6 miesięcy
 • Årsopgørelse jest oficjalnym dokumentem wystawianym przez duński urząd skarbowy

Może Ci przysługiwać zwrot podatku z Danii jeżeli:

 • byłeś/aś zatrudniony/a w Danii na podstawie kontraktu obejmującego określony okres
 • opłacałeś/aś swoje wyżywienie i zakwaterowanie w Danii
 • pozostałeś/aś rezydentem w swoim kraju ojczystym w czasie, gdy pracowałeś/aś w Danii

Wszystkie te czynniki mogą zmniejszyć Twoje zobowiązania podatkowe w Danii, dlatego zbadamy dokładnie Twoją sytuację i zrobimy wszystko, aby Twój zwrot podatku zapłaconego w Danii był tak duży, jak to tylko możliwe.

Średnia kwota zwrotu podatku uzyskiwanego przez naszych klientów wynosi 1200 euro, dlatego warto sprawdzić, ile możesz odzyskać.

Zwrot podatku z Danii - najważniejsze terminy:

 • do 5 marca - pracodawcy powinni przesłać podsumowania roczne zarobku.
 • przełom marca/kwietnia - urząd w Danii zaczyna przyjmować zgłoszenia do rozliczenia
 • do 24 kwietnia - urząd przesyła na adres podatnika deklaracje podatkowe (tzw. selvangivelse). Deklaracje te muszą zostać uzupełnione i odesłane do Danii w terminie do 1 lipca.
 • po 2 lipca urząd wydaje decyzje w sprawie zwrotu podatku i dokonuje zwrotów oraz przesyła wezwania do zapłaty dodatkowego podatku w zależności od indywidualnej sytuacji podatnika. Ewentualna dopłata musi nastąpić w ciągu 90 dni.

Zwrot składek urlopowych Feriepenge z Danii

Feriepenge to dodatek urlopowy w Danii. Przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała lub pracuje w Danii, a jej pracodawca odprowadzał co miesiąc składki na specjalny fundusz urlopowy. Tym funduszem może być Narodowa Kasa Urlopowa – Feriekonto lub inna organizacja zajmująca się gromadzeniem środków urlopowych (np. ATP).

Wychodząc naprzeciw licznym prośbom naszych klientów uruchamiamy usługę zwrotu składek urlopowych Feriepenge dla osób pracujących w Danii (odzyskujemy składki do 3 lat wstecz). W przypadku gdy już wyjechałeś z Danii, nie ma problemu! Feriepenge można odzyskać do nawet 6 miesięcy po wyjeździe. Chcesz się dowiedzieć więcej? Przejdź do sekcji Pytania i odpowiedzi.

Każdej osobie pracującej legalnie w Danii przysługuje 2,08 dni urlopu za każdy przepracowany miesiąc, co w skali całego roku daje 25 dni. Trzy tygodnie z tego urlopu powinno być wybrane w sezonie wakacyjnym, czyli od 1 maja do 30 września. Prawo do pełnego urlopu wypoczynkowego pracownik nabywa  dopiero po roku pracy w Danii. W innej sytuacji przysługuje tylko część płatnego urlopu.

Do pobrania

Pracodawca co miesiąc odprowadza składkę na specjalny fundusz urlopowy. Funduszem tym może być Feriekonto lub inny fundusz urlopowy, a przekazywana stawka – wynosi 12,5% wynagrodzenia. Na każdym dokumencie od pracodawcy jest umieszczona kwota pod nazwą Feriepenge. Kwota ta jest naliczana narastająco. Po zakończeniu roku podatkowego, najczęściej w marcu, pracownik otrzymuje korespondencję z funduszu urlopowego z informacją, jaką kwotę zgromadził na koncie urlopowym i ile może odzyskać ze składek. Jaka to jest kwota? Dla każdej osoby jest ona obliczana indywidualnie, gdyż kwoty te zależą od rodzaju zatrudnienia, wysokości stawki godzinowej czy dziennej pracownika. Pytania i odpowiedzi.

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszym biurem w Warszawie lub wypełniając ten formularz.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ