POLTAX ZWROT PODATKU WARSZAWA +48 507 333 209   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Szybkie i pewne zwroty podatku z zagranicy
  • Zaufaj doświadczonym ekspertom



1. Czy można nie płacić podatków w Holandii?

Niestety nie. Każdy jest zobowiązany do płacenia podatków.

2. Jakie są progi podatkowe w Holandii?

W Holandii stosowane są następujące stawki podatku (ostatnie 5 lat podatkowych):

Zwrot podatku z Holandii - holenderskie progi podatkowe za 2023 rok

  • pomiędzy 0 - 73.071 euro - podatek 36,93 %
  • od 73.071 euro i więcej - 49,50 %

Zwrot podatku z Holandii - holenderskie progi podatkowe za 2022 rok

  • pomiędzy 0 - 68.705 euro - podatek 37,35 %
  • od 68.705 euro i więcej - 49,50 %

Zwrot podatku z Holandii - holenderskie progi podatkowe za 2021 rok

  • pomiędzy 0 - 68.508 euro - podatek 37,35 %
  • od 68.508 euro i więcej - 49,50 %

Zwrot podatku z Holandii - holenderskie progi podatkowe za 2020 rok

  • pomiędzy 0 - 68.508 euro - podatek 37,35 %
  • od 68.508 euro i więcej - 49,50 %

Zwrot podatku z Holandii - holenderskie progi podatkowe za 2019 rok

  • pomiędzy 0 - 20.142 euro - podatek 36,65 %
  • pomiędzy 20.143 - 67.507 euro - podatek 38,05 %
  • od 67.508 euro i więcej - 51,75 %

Samodzielnie podatki muszą płacić jedynie osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Natomiast wszystkie inne osoby, które pracują sezonowo lub też na umowie o pracę, podatki opłacają za pośrednictwem pracodawcy, który zobowiązany jest do odprowadzenia podatku do holenderskiego urzędu podatkowego.

4. Jak najprościej rozpocząć procedurę zwrotu podatku z Holandii na poltax.waw.pl?

Dbamy o Twój czas i wygodę, dlatego najprościej jest zarejestrować się online lub pobrać druki ze strony www.poltax.waw.pl a następnie wysłać je z wymaganymi dokumentami (Jaaropgaven lub salarisy) na nasz adres w Warszawie. Po otrzymaniu dokumentów natychmiast wypełniamy deklaracje podatkowe i wysyłamy do urzędu w Holandii.

Jeżeli chcesz najpierw sprawdzić ile należy Ci się zwrotu podatku z Holandii to możesz skorzystać z darmowej i niezobowiązującej kalkulacji zwrotu podatku. Wystarczy wypełnić ten formularz a otrzymasz od nas w odpowiedzi wysokość spodziewanego zwrotu podatku.

5. Jak wygląda w Holandii rozliczenie z holenderskim fiskusem (Belastingdienst)? Czy musimy samodzielnie rozliczyć się za cały rok?

Aby rozliczyć się z holenderskim urzędem podatkowym (Belastingdienst), należy dokonać rozliczenia na podstawie karty podatkowej, czyli jaaropgaven. Kartę podatkową winien wydać nam pracodawca. Za każdy rok podatkowy należy posiadać tyle jaaropgavenpdf_icon (101.1 KB), w ilu firmach pracowaliśmy. Każda osoba powinna dokonać wstępnego obliczenia podatkowego i w przypadku, gdy przysługuje tej osobie zwrot podatku, należy przesłać dokumenty do urzędu celem rozliczenia się. Można rozliczyć się samodzielnie lub też wraz ze swoją małżonką lub partnerką, która nie miała dochodu w Polsce lub też miała niewielki dochód w Polsce. Więcej na temat rozliczenia wspólnego (tzw. rozłąkowe) znajdziesz na tej stronie.

6. Jakie ulgi podatkowe są w Holandii?

Niestety nie ma zbyt wielu ulg podatkowych, ale można odliczyć podatek za hipotekę, adwokata, jeżeli korzystaliśmy z usług, notariusza, leczenie, zakup okularów czy też szkieł kontaktowych. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie internetowej holenderskiego urzędu podatkowego (Belastingdienst). Co roku należy sprawdzać jakie są zmiany i nowości w ulgach podatkowych. To co istotne nasze biuro zawsze sprawdza czy możesz skorzystać z dużej ulgi rozłąkowej, dzięki której można odzyskać prawie 3000 euro zwrotu podatku - nie wszystkie biura robią takie rozliczenia! UWAGA! Od rozliczeń za rok 2023 nie stosujemy rozłąkowego. Ulga została wycofana.

7. Podobno w Holandii można uzyskać wysokie zwroty wypłaconych zaliczkowo podatków i kiedy można się o nie starać?

Tak, można uzyskać nadpłatę swojego podatku zaliczkowo, lecz wiąże się to z niebezpieczeństwem, iż w momencie, gdy holenderski urząd podatkowy (Belastingdienst) obliczy zwrot podatku i wyda decyzję, wówczas kwota wypłacona zaliczkowo może być niezgodna z kwotą faktyczną do zapłaty, np. holenderski urząd podatkowy nie uzna jakiejś zniżki. Wówczas wysyła pismo z wezwaniem do zwrotu części podatku. Tak więc, otrzymując zaliczkowo zwrot podatku trzeba się liczyć z tym, iż będziemy musieli oddać część otrzymanego zwrotu podatku.

8. Otrzymałem z Belastingu decyzję odnośnie swojego podatku. Okazało się, że zwrot miał być wyższy, a otrzymałem niższą kwotę. Co można by było zrobić w takim przypadku?

W tym przypadku, należy się zapoznać z treścią decyzji holenderskiego urzędu skarbowego, a następnie, jeżeli jest to zasadne złożyć reklamację. Belastingdienst czasami też się myli. Nasze biuro zawsze za darmo składa reklamacje do urzędu w sytuacji gdy Klient otrzymał mniej pieniędzy niż wynika to z naszych wyliczeń.

9. Dlaczego Polacy pracujący legalnie w Holandii, uzyskują tak wysokie zwroty zapłaconych podatków?

Nie tylko Polacy, ale wszyscy, którzy pracują lub pracowali dla holenderskiego pracodawcy, mogą ubiegać się o zwrot swojego nadpłaconego podatku. Kwota zwrotu zależy w dużej mierze od tego, ile pracodawca odprowadził podatku oraz jakie zniżki podatkowe posiada osoba rozliczająca się.

10. Jakie dokumenty należy złożyć, aby uzyskać zwrot podatku? Gdzie trzeba złożyć te dokumenty?

W Holandii w większości przypadków rozliczenia podatkowe wysyłane są drogą elektroniczną. Należy posiadać podpis elektroniczny, holenderską kartę podatkową tzw. jaaropgavenpdf_icon (101.1 KB) a gdy nie posiadasz karty podatkowej wystarczy kopia ostatniego odcinka z wypłaty (salaris) i zeznanie podatkowe można wysłać drogą elektroniczną. W niektórych przypadkach, dokonuje się rozliczenia na formularzu. Dokumenty wysyła się do holenderskiego urzędu podatkowego w zależności od miejsca zamieszkania w Holandii. Jeżeli posiadamy stałe zameldowanie w Holandii, zeznanie wysyła się do urzędu zgodnie z rejonizacją. Natomiast pracownicy sezonowi, obcokrajowcy, którzy nie posiadają stałego zameldowania w Holandii, wysyłają zeznanie podatkowe do urzędu podatkowego w Heerlen. Jeżeli miałeś w danym roku podatkowym meldunek w Holandii, potrzebujesz do rozliczenia druk o nazwie M-biljet. Wyślij do nas jaaropgavenpdf_icon (101.1 KB) a my przygotujemy dla ciebie właściwe rozliczenie i wyślemy do urzędu w Holandii.

Jeżeli chcesz rozliczyć lata 2018-2022 i Twoje dochody z Holandii przekroczyły 90% wszystkich dochodów w danym roku podatkowym, to musisz dołączyć zaświadczenie z polskiego urzędu skarbowego UE/WE.

11. Czy warto samodzielnie starać się o zwroty podatku?

Jeżeli znamy bardzo dobrze język holenderski, to można samemu się rozliczyć z podatku. Należy również dobrze znać przepisy podatkowe, które jak wiadomo, ciągle się zmieniają.

12. Jak dowiem się o przyznanym mi zwrocie?

Każdy Klient otrzymuje od nas pocztą oraz e-mailem szczegółowe rozliczenie wraz holenderską z decyzją o przyznanym zwrocie podatku z Holandii.

13. Jakie są moje koszty odzyskania podatku holenderskiego z biurem Poltax?

Nasza opłata za sporządzenie rozliczenia podatku z Holandii wynosi już od 10% kwoty odzyskanego podatku, nie mniej niż nasza opłata minimalna. Dla stałych klientów stosujemy dodatkowe zachęty w postaci rabatów i upustów cenowych. Niższą prowizję zapłacą również Klienci korzystający z naszych licznych promocji więcej informacji. Opłatę stanowiącą procent od odzyskanego podatku pobieramy dopiero w momencie zwrotu podatku na Twoje konto bankowe, nie musisz więc wykładać pieniędzy z góry. Nie pobieramy żadnych opłat dodatkowych.

14. Czy muszę rozliczyć się przed polskim urzędem skarbowym?

W roku 2004 Polska podpisała z Holandią umowę unikaniu podwójnemu opodatkowaniu i dlatego dochody osiągane z pracy wykonywanej w Holandii podlegają rozliczeniu w Polsce. Osoby pracujące w Holandii muszą, zgodnie z prawem, zapłacić w Polsce podatki od całości swoich dochodów, bez względu na to, gdzie je osiągnęły i rozliczyć się z polskim urzędem skarbowym.

Rozliczenie przed polskim Urzędem Skarbowym nie zawsze oznacza, że musimy dopłacić podatek w Polsce. Proponujemy profesjonalną kalkulację, dzięki której będziesz pewien, że wykorzystałeś wszystkie dostępne ulgi i odliczenia.

Aby uniknąć ewentualnych błędów przy sporządzaniu rozliczenia dla polskiego urzędu skarbowego, zachęcamy Was do skorzystania z naszej usługi 'Kalkulacja PIT' - nasi specjaliści sporządzą dla Państwa profesjonalną, opartą na aktualnych przepisach prawa, kalkulację PIT dla polskiego fiskusa czytaj więcej

15. Chciałbym najpierw sprawdzić ile dostanę zwrotu podatku. Jak mogę to zrobić?

Jeżeli chcesz najpierw sprawdzić ile należy Ci się zwrotu podatku z Holandii to możesz skorzystać z darmowej i niezobowiązującej kalkulacji zwrotu podatku. Wystarczy wypełnić ten formularz a otrzymasz od nas niezwłocznie informację o wysokości spodziewanego zwrotu podatku.

16. Kiedy mam obowiązek rozliczenia się z holenderskim Urzędem Skarbowym?

  • Jeżeli otrzymasz, jakiekolwiek pismo z Urzędu nakazujące złożyć zeznanie podatkowe.
  • Jeśli otrzymasz z Urzędu druk, albo formularz o nazwie C-biljet ( na tym druku widnieją Twoje dane osobowe i nr BSN)
  • Jeżeli nie otrzymałeś z Urzędu żadnego z wyżej wymienionych dokumentów, ale należy Ci się zwrot podatku w wysokości minimum 15 euro albo kiedy przewidywana dopłata, którą trzeba będzie wykonać do urzędu jest wyższa niż 46 euro.

17. Czy mogę zmienić nr konta bankowego w trakcie trwania procedury zwrotu podatku z Holandii?

Zmiany numeru konta, na które mamy dokonać zwrotu podatku z Holandii można dokonać w każdej chwili. Wystarczy pobrać ten drukpdf_icon (120.8 KB), wypełnić go i podpisać, a następnie wysłać pocztą tradycyjną na nasz adres w Warszawie. Proszę pamiętać aby podpis złożony na oświadczeniu był zgodny z podpisem na dokumencie tożsamości jaki posiadamy w aktach sprawy. Zmiany numeru konta nie przyjmujemy telefonicznie ani drogą e-mailową. Powyższa procedura ma na celu ochronę Twoich pieniędzy.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ