POLTAX - BIURO DORADCZE - WARSZAWA +48 22 632 38 38   facebook   kontakt
 • Istniejemy od 1999 roku
 • Tylko u nas z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny rabaty do 20%
 • Szybkie zwroty podatkuPracowałeś w Niemczech? Odbierz swoje pieniądze! Średni zwrot podatku z Niemiec wynosi 936 euro.

Zwrot nadpłaconego podatku przysługuje każdemu, kto legalnie pracował na terenie Niemiec, oraz za którego pracodawca odprowadzał podatek. Od 20 lat zajmujemy się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu pieniędzy dla naszych klientów, a dzięki statusowi Steurbartera składane przez nas deklaracje są rozpatrywane w pierwszej kolejności. Bierzemy pod uwagę wszystkie przysługujące ulgi, a nasza prowizja zaczyna się już od 6,99%!

Posiadamy autoryzację niemieckiej Steuerberaterkammer (Izba Doradców Podatkowych). Tym samym jesteśmy wpisani na listę doradców podatkowych. Oznacza to, że urząd przyjmuje nasze rozliczenia bezpośrednio od nas, gdyż mamy odpowiednie uprawomocnienia i szybciej udziela nam informacji zwrotnych. Oznacza to także, że nasze sprawy rozpatrywane w pierwszej kolejności. Dla naszych Klientów oznacza to szybsze zwroty podatku.

Dla stałych klientów stosujemy korzystne upusty cenowe. Od naszych klientów nie pobieramy żadnych opłat administracyjnych.

W zdecydowanej większości odzyskujemy 100% pobranego podatku przez niemieckie urzędy finansowe.

Dlaczego warto odzyskać podatek z Niemiec z Poltaxem?

 • Jesteśmy Steuerberaterem - dzięki certyfikatowi niemieckiej izby podatkowej sprawy Klientów załatwiamy online, czyli o wiele szybciej niż rozliczenia tradycyjne;
 • Wstępną wycenę wysokości zwrotu podatku niemieckiego wykonujemy bezpłatnie;
 • Brak karty podatkowej lub całkowity brak dokumentów nie jest dla nas problemem - wystarczy, że podasz nam dane pracodawcy a my wystąpimy o ich wystawienie;
 • Uzyskujemy maksymalny zwrot nadpłaty podatku niemieckiego;
 • Brak ukrytych i dodatkowych opłat - prowizję zależną od wysokości zwrotu pobieramy dopiero po odzyskaniu zwrotu;
 • Brak kosztownych czeków - niemiecki podatek przelejemy bezpośrednio na Twoje konto;
 • pełny monitoring sprawy podatkowej online z poziomu Panelu Klienta (po zalogowaniu);
 • rozliczamy również pracowników oddelegowanych z Polski do Niemiec;

Zwrot podatku niemieckiego w skrócie:

 • O zwrot podatku za pracę w Niemczech może ubiegać się każdy kto, legalnie pracował w Niemczech. Wystarczy, że pracodawca odprowadzał zaliczkę na podatek dochodowy,
 • O zwrot podatku z Niemiec możesz ubiegać się do 4 lat wstecz,
 • O zwrot nadpłaconego podatku za pracę w Niemczech możesz ubiegać się przez cały rok,

Komu przysługuje zwrot podatku dochodowego?

Zwrot nadpłaty podatkowej przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała w Niemczech i za którą pracodawca odprowadzał podatek. Więcej informacji znajduje się w dziale Pytania i odpowiedzi.

Dotyczy to w szczególności:

 • pracowników uzyskujących dochody z tytułu wynagrodzenia za pracę,
 • pracowników zatrudnionych na zleceniach, stypendiach, innych umowach czasowych,
 • pracowników sezonowych,
 • pracowników zatrudnionych na eksportowych pracach kontraktowych (np. pracownicy budowlani).

Co trzeba zrobić żeby otrzymać zwrot podatku z Niemiec?

Wystarczy pobrać dokumenty z naszej strony, przygotować potrzebne dokumenty i wysłać (lub dostarczyć) je do nas.

Wszystkie formalności można również załatwić u nas osobiście w biurze lub drogą korespondencyjną. Staramy się ograniczać liczbę dokumentów do niezbędnego minimum.

Aby można było odzyskać zwrot podatku dochodowego należy przedłożyć oryginał karty podatkowej zobacz wzór pdf_icon (578.6 KB), kopię dowodu osobistego oraz inne dokumenty w zależności od wysokości uzyskanego dochodu oraz sytuacji rodzinnej osoby rozliczającej się. Klient wypełnia lub podpisuje kilka druków koniecznych do sporządzenia rozliczenia.

Po skompletowaniu wszystkich dokumentów podpisują Państwo z nami umowę, a my przekazujemy komplet dokumentów do właściwego urzędu finansowego w Niemczech. Prowizję pobieramy dopiero po rozliczeniu przez niemiecki urząd finansowy. Zwrot podatku z Niemiec wpływa na nasze konto techniczne, po potrąceniu naszej prowizji przelewamy należny zwrot podatku na Państwa konto bankowe. Możliwy jest zwrot w EURO lub PLN. Czas trwania całej procedury zależy od branży w której się pracowało w Niemczech, średnio są to 3 miesiące. Najdłużej proces ten trwa w przypadku firm budowlanych i trwać to może przeciętnie 6 miesięcy.

Nasza usługa nie kończy się z chwilą wysłania zeznania podatkowego do Urzędu w Niemczech. Sprawa naszego klienta jest naszą sprawą do chwili, kiedy nasz klient otrzyma pieniądze. W sytuacji gdy Klient otrzyma niższą kwotę zwrotu w stosunku do tej, którą wyliczyło nasze biuro, w imieniu Klienta składamy odwołanie do niemieckiego urzędu finansowego.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usługi zwrotu podatku z Niemiec za pośrednictwem naszego biura.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ