POLTAX ZWROT PODATKU WARSZAWA +48 507 333 209   facebook   kontakt
 • Istniejemy od 1999 roku
 • Szybkie i pewne zwroty podatku z zagranicy
 • Zaufaj doświadczonym ekspertomPracowałeś w Niemczech? Odbierz swoje pieniądze! Średni zwrot podatku z Niemiec wynosi 1079 euro.

Zwrot nadpłaconego podatku przysługuje każdemu, kto legalnie pracował na terenie Niemiec, oraz za którego pracodawca odprowadzał podatek. Od 20 lat zajmujemy się kompleksową pomocą w odzyskiwaniu pieniędzy dla naszych klientów, a dzięki statusowi Steurbartera składane przez nas deklaracje są rozpatrywane w pierwszej kolejności. Bierzemy pod uwagę wszystkie przysługujące ulgi, a nasza prowizja zaczyna się już od 6,99%!

Posiadamy autoryzację niemieckiej Steuerberaterkammer (Izba Doradców Podatkowych). Tym samym jesteśmy wpisani na listę doradców podatkowych. Oznacza to, że urząd przyjmuje nasze rozliczenia bezpośrednio od nas, gdyż mamy odpowiednie uprawomocnienia i szybciej udziela nam informacji zwrotnych. Oznacza to także, że nasze sprawy rozpatrywane w pierwszej kolejności. Dla naszych Klientów oznacza to szybsze zwroty podatku.

Dla stałych klientów stosujemy korzystne upusty cenowe. Od naszych klientów nie pobieramy żadnych opłat administracyjnych.

W zdecydowanej większości odzyskujemy 100% pobranego podatku przez niemieckie urzędy finansowe.

Dlaczego warto odzyskać podatek z Niemiec z Poltaxem?

 • Jesteśmy Steuerberaterem - dzięki certyfikatowi niemieckiej izby podatkowej sprawy Klientów załatwiamy online, czyli o wiele szybciej niż rozliczenia tradycyjne;
 • Wstępną wycenę wysokości zwrotu podatku niemieckiego wykonujemy bezpłatnie;
 • Brak karty podatkowej lub całkowity brak dokumentów nie jest dla nas problemem - wystarczy, że podasz nam dane pracodawcy a my wystąpimy o ich wystawienie;
 • Uzyskujemy maksymalny zwrot nadpłaty podatku niemieckiego;
 • Brak ukrytych i dodatkowych opłat - prowizję zależną od wysokości zwrotu pobieramy dopiero po odzyskaniu zwrotu;
 • Brak kosztownych czeków - niemiecki podatek przelejemy bezpośrednio na Twoje konto;
 • pełny monitoring sprawy podatkowej online z poziomu Panelu Klienta (po zalogowaniu);
 • rozliczamy również pracowników oddelegowanych z Polski do Niemiec;

Zwrot podatku niemieckiego w skrócie:

 • O zwrot podatku za pracę w Niemczech może ubiegać się każdy kto, legalnie pracował w Niemczech. Wystarczy, że pracodawca odprowadzał zaliczkę na podatek dochodowy,
 • O zwrot podatku z Niemiec możesz ubiegać się do 4 lat wstecz,
 • O zwrot nadpłaconego podatku za pracę w Niemczech możesz ubiegać się przez cały rok,

Komu przysługuje zwrot podatku dochodowego?

Zwrot nadpłaty podatkowej przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała w Niemczech i za którą pracodawca odprowadzał podatek. Więcej informacji znajduje się w dziale Pytania i odpowiedzi.

Dotyczy to w szczególności:

 • pracowników uzyskujących dochody z tytułu wynagrodzenia za pracę,
 • pracowników zatrudnionych na zleceniach, stypendiach, innych umowach czasowych,
 • pracowników sezonowych,
 • pracowników zatrudnionych na eksportowych pracach kontraktowych (np. pracownicy budowlani).

Co trzeba zrobić żeby otrzymać zwrot podatku z Niemiec?

Wystarczy pobrać dokumenty z naszej strony, przygotować potrzebne dokumenty i wysłać (lub dostarczyć) je do nas.

Wszystkie formalności można również załatwić u nas osobiście w biurze lub drogą korespondencyjną. Staramy się ograniczać liczbę dokumentów do niezbędnego minimum.

Aby można było odzyskać zwrot podatku dochodowego należy przedłożyć kopię lub skan karty podatkowej Lohnstuerbescheinigung  zobacz wzór, kopię dowodu osobistego oraz inne dokumenty w zależności od wysokości uzyskanego dochodu oraz sytuacji rodzinnej osoby rozliczającej się. Klient wypełnia lub podpisuje kilka druków koniecznych do sporządzenia rozliczenia.

Po skompletowaniu wszystkich dokumentów podpisują Państwo z nami umowę, a my przekazujemy komplet dokumentów do właściwego urzędu finansowego w Niemczech. Prowizję pobieramy dopiero po rozliczeniu przez niemiecki urząd finansowy. Zwrot podatku z Niemiec wpływa na nasze konto techniczne, po potrąceniu naszej prowizji przelewamy należny zwrot podatku na Państwa konto bankowe. Możliwy jest zwrot w EURO lub PLN. Czas trwania całej procedury zależy od branży w której się pracowało w Niemczech, średnio są to 3 miesiące. Najdłużej proces ten trwa w przypadku firm budowlanych i trwać to może przeciętnie 6 miesięcy.

Nasza usługa nie kończy się z chwilą wysłania zeznania podatkowego do Urzędu w Niemczech. Sprawa naszego klienta jest naszą sprawą do chwili, kiedy nasz klient otrzyma pieniądze. W sytuacji gdy Klient otrzyma niższą kwotę zwrotu w stosunku do tej, którą wyliczyło nasze biuro, w imieniu Klienta składamy odwołanie do niemieckiego urzędu finansowego.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usługi zwrotu podatku z Niemiec za pośrednictwem naszego biura.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ