POLTAX - BIURO DORADCZE - WARSZAWA +48 22 632 38 38   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Tylko u nas z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny rabaty do 20%
  • Szybkie zwroty podatkuPrzed wypełnieniem niniejszego formularza prosimy zapoznać się z naszą pomocą.

Zobacz jak wygląda przykładowa niemiecka karta podatkowa Lohnsteuerkarte, Lohnsteuerbescheinigung (zaświadczenie o podatku od wynagrodzeń) lub Besondere Lohnsteuerbescheinigung (specjalne zaświadczenie od podatku od wynagrodzeń) - tutaj.


Praca w Niemczech przez kilka lat lub na przełomie dwóch lat podatkowych

W Niemczech rok podatkowy trwa od 1 stycznia do 31 grudnia. Jeżeli pracowałeś na przełomie kilku lat podatkowych np. od czerwca 2018r. do lipca 2019 r. należy wypełnić dwa odrębne formularze - za każdy rok podatkowy oddzielnie.

Praca u kilku pracodawców

Prosimy pamiętać, aby podać nam łączne dochody od każdego pracodawcy w jednym roku podatkowym. Zatajenie lub podanie nam niepełnych informacji spowoduje, że wyliczona przez nas kwota spodziewanego zwrotu będzie nieprawdziwa.

Jeżeli w jednym roku podatkowym pracowałeś u kilku pracodawców to prosimy zsumować następujące pozycje z każdej karty podatkowej:

Bruttoarbeitslohn (suma zarobków brutto)

Lohnsteuer (podatek dochodowy)

Solidaritätszuschlag (podatek solidarnościowy). Jeżeli nie był pobierany podatek solidarnościowy należy wpisać „0”.

Kirchensteuer (podatek kościelny) Jeżeli nie był pobierany podatek kościelny należy wpisać „0”.


Dojazdy do pracy w Niemczech z miejsca zamieszkania do miejsca pracy

Proszę wpisać odległość w jedną stronę w km oraz ilość dni przepracowanych w Niemczech.

Przejazdy do domu w Polsce

Jeżeli przejazdy z Polski do Niemiec odbywały się na koszt pracodawcy, to nie wpisujemy ilości km ani ilości podróży.

Jeżeli podróżowaliśmy własnym samochodem, albo autobusem lub pociągiem należy podać odległość z miejsca zamieszkania w Polsce do miejsca zamieszkania w Niemczech (w jedną stronę).

Należy także podać ilość przejazdów (w jedną stronę). Należy pamiętać, że ilość przejazdów trzeba udokumentować. Potrzebne będą albo paragony za paliwo albo bilety (kolejowe lub autobusowe).


Skany lub zdjęcia dokumentów

Sugerujemy dołączyć do formularza skany lub zdjęcia dokumentów (karty podatkowe od każdego pracodawcy Lohnsteuerbescheinigung, a gdy nie posiadasz karty podatkowej - lub wszystkie rozliczenia miesięczne ABRECHNUNG DER BRUTTO/NETTO- BEZÜGE). Pozwoli to uniknąć ewentualnych błędów przy wyliczeniu szacunkowego zwrotu podatku.

Jeżeli masz skany kilku dokumentów i chcesz je wysłać w jednym pliku to prosimy przed dołączeniem ich do formularza zapisać je w jednym pliku. Do tego celu bardzo przydatne będą darmowe programy do kompresji plików np. WINRAR www.winrar.pl lub WINZIP www.winzip.com.

Dokumenty możesz również wysłać do nas faksem, który czynny jest całą dobę +48 22 632 38 38 wewn. 13


Dane współmałżonka

Dochody współmałżonka pozwolą nam sprawdzić czy rozliczenie wspólne jest korzystniejsze, otrzymasz od nas dwie możliwe opcje rozliczenia (samodzielne lub wspólne). Zazwyczaj rozliczenie wspólne pozwala na uzyskanie wyższego zwrotu podatku. Należy podać dochód uzyskany przez współmałżonka w Polsce, a gdy pracował w Niemczech - dochód i pozostałe potrącenia w Niemczech (w EURO).


Pomoc konsultanta online

Masz dodatkowe pytania? Napisz na Gadu-Gadu: 8896463 lub skorzystaj z czata Online (prawy dolny róg ekranu).

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ