start
O poltax.waw.plo nas
Bezpieczna strefa Poltaxbezpieczeństwo
email
 
kontakt
poleć nas
mapa strony
Poltax.waw.pl - profesjonalne zwroty podatków z pracy za granicą już od 15 lat
Porozmawiaj z dyżurnym konsultantem (pon.-pt. 09.00-17.00)
LIVE-CHAT Wypełnij formularz - pomożemy odzyskać podatek z pracy za granicą
Dokonaj zwrotu podatku lub wybierz inną usługę
Nasze serwisy wysyłają "cookies" - aby dowiedzieć się więcej przejdź do Polityki Prywatności Poltax
Oblicz Twój zwrot podatku
z Wielkiej Brytanii

KREDYTY DLA POLAKÓW PRACUJĄCYCH ZA GRANICĄ

Myślisz o kredycie hipotecznym, ale zarabiasz poza granicami Polski? Pracujesz za granicą i chcesz kupić mieszkanie, działkę lub dom w Polsce? Czy banki będą honorować Twoje zagraniczne źródła dochodu?...więcej

PORÓWNYWARKA KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH

Planujesz wziąść kredyt na zakup mieszkania? Nie wiesz który bank oferuje najlepszy dla Ciebie kredyt? Skorzystaj z bezpłatnej porównywarki kredytów mieszkaniowych więcej

FINANSE: KREDYTY KONTA OSOBISTE, UBIEZPIECZENIA

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty finansowej. Są tu rachunki bankowe, zarówno dla osób fizycznych, jak i firm, kredyty mieszkaniowe, samochodowe, karty kredytowe, rachunki inwestycyjne, ubezpieczenia...więcej

Księgarnia Internetowa
Poltax.waw.pl to:
  • najszersza oferta książek językowych;
  • szybka realizacja zamówień;
  • bezpieczne zakupy (HTTPS);
  • niskie ceny książek oraz liczne promocje;
  • pozytywne opinie Klientów zobacz
  • kalkulator przesyłek zagranicznych;
  • najtańsza wysyłka kurierem (również do Europy).
Książki wysyłamy na cały Świat!
*Wybrane z oferty księgarni*
Usługi partnerów Poltax

Odzyskaj podatek z pracy za zagranicą

Wywiad z Dariuszem Kowalskim - współwłaścicielem Biura Doradczego Poltax

Dariusz Kowalski
Rozmowa z Dariuszem Kowalskim - współwłaścicielem Biura Doradczego Poltax

Biuro Doradcze POLTAX powstało w 1999r. i rozpoczęło działalność związaną z odzyskiwaniem podatków dla osób, które pracowały w Niemczech. Dziś jesteście największą polską firmą zajmującą się doradztwem w zakresie zwrotu podatku płaconego przez osoby pracujące za granicą. Proszę mi powiedzieć co sprawiło, że biuro Poltax odniosło taki sukces i czy trudno być pionierem?

Oczywiście trudno jest być pionierem, ale już teraz, po kilku latach działalności widzimy, że jest ona bardzo potrzebna osobom pracującym za granicą. Dysponujemy wiedzą, która pozwala nam odzyskiwać dla naszych klientów 100% nadpłaconego podatku a w niektórych przypadkach nawet więcej bo z odsetkami. Samodzielnie nie odzyskaliby tak wysokich zwrotów. Wzrost popularności usług naszego biura wiąże się też prostotą procedur, wysoką jakością naszych usług oraz poszerzaniem zakresu naszych usług.

Czy świadomość wśród Polaków, że mogą odzyskać nadpłatę podatku z tytułu pracy za granicą jest wysoka?

Pod tym względem jest jeszcze wiele do zrobienia. Staramy się jednak upowszechniać informację o tym, że można odzyskać podatek z zagranicy biorąc udział w różnych akcjach. Proszę zwrócić uwagę, że mimo dość wysokiej świadomości na ten temat, nadal duży odsetek osób pracujących za granicą nie wie, że może ubiegać się o zwrot podatku i to nawet za kilka lat wstecz. Ale z każdym rokiem jest lepiej, o czym świadczy fakt tysięcy wniosków o zwrot podatku jakie wysyłamy co roku do urzędów skarbowych w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii oraz w Niemczech.

Nawiązaliście współpracę z najlepszymi specjalistami z branży podatkowej danego kraju. Co daje taka strategia?

Współpraca z najbardziej doświadczonymi specjalistami z branży podatkowej to przede wszystkim korzyści dla Klientów. Mogą być pewni, że sporządzając ich rozliczenie podatku, zrobimy to zgodnie z najbardziej aktualnymi przepisami prawa podatkowego danego kraju i że rezultatem naszych działań będzie uzyskanie najwyższego możliwego zwrotu podatku.

Jak widać taka strategia przynosi efekty a liczby mówią same za siebie - naszym usługom zaufało już kilkanaście tysięcy klientów z całej Polski, którym pomogliśmy szybko i skutecznie odzyskać nadpłacone podatki.

Czy usługa, popularnie nazywana zwrotem podatku z zagranicy to tylko przesłanie rozliczenia do zagranicznego urzędu skarbowego?

Nie. Nasze biuro, w przeciwieństwie do innych, kompleksowo dokonuje wszelkich niezbędnych formalności związanych z odzyskaniem podatku z zagranicy: od wypełniania i skompletowania dokumentów, aż do przelewu pieniędzy z zagranicznego urzędu na rachunek bankowy klienta.

W przypadku niekorzystnej dla Klienta decyzji odwołujemy się od niej, wykorzystujemy w tym celu wszelkie dozwolone prawem środki. Pomagamy również naszym klientom w rozliczeniu przed polskim urzędem skarbowym. Co ważne wszystkie nasze działania są jawne - wszelka korespondencja z urzędu trafia również na adres zamieszkania Klienta.

A co z dalszym rozwojem?

Od samego początku naszego istnienia udoskonalamy swoje usługi, żeby jak najlepiej spełniać, a nawet przekraczać oczekiwania naszych klientów. Naszym celem jest stworzenie systemu obsługi klienta, który będzie idealnie dostosowany do indywidualnych potrzeb. Już teraz dzięki naszym serwisom internetowym (www.poltax.waw.pl oraz www.podatekangielski.pl) nasi Klienci mają możliwość 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę śledzenia statusu swojej sprawy przez internet, skorzystania z systemu pomocy lub rozmowy z konsultantem on-line.

W sierpniu tego roku uruchomiliśmy nowatorski na polskim rynku system rejestracji zwrotu podatku. Dla klientów oznacza to, że w łatwy sposób mogą się zarejestrować się w bazie - co przyśpieszy proces zwrotu podatku. Nie muszą już wypełniać skomplikowanych druków - wszystko zrobi za nich intuicyjny system rejestracji.

Dziękuję za rozmowę

Wywiad ukazał się w miesięczniku "Czas na SKOK" nr 12/2006

Partnerzy serwisu
Bankier polski portal finansowy Notus Dom Kredytowy Ogłoszenia w Holandii Polska gazeta w Holandii
©1999-2019 by Poltax.waw.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona i marka Poltax.waw.pl są własnością Biuro Doradczego Poltax z siedzibą w Warszawie (01-434), ul. Obozowa 82a/17
Wtórna publikacja lub rozpowszechnianie treści umieszczonych na każdym ekranie serwisu Poltax.waw.pl w całości lub w części bez uprzedniej pisemnej zgody Biura "Poltax" zabronione
Projekt i wykonanie Dorota Ciesielska  2010-2011 ®  http://www.direktorek03.wm-studio.pl