POLTAX ZWROT PODATKU WARSZAWA +48 507 333 209   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Szybkie i pewne zwroty podatku z zagranicy
  • Zaufaj doświadczonym ekspertomZwrot podatku z Niemiec za rok 2023

Przyjmujemy już wnioski na zwrot podatku z Niemiec za pracę w 2023 roku. Zwrot podatku z Niemiec przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała w Niemczech, oraz za którą pracodawca odprowadzał podatek do Finanzamtu.Jeżeli pracowałeś w Niemczech w 2023 roku to odbierz należne Ci pieniądze!

Zmiany w niemieckich rozliczeniach podatkowych 2023

Niemieccy urzędnicy wprowadzili następujące zmiany, które mogą pozytwnie wpłynąć na kwotę Twojego zwrotu podatku z Niemiec:

  • Podwyższona kwota wolna od podatku - kwota ta wzrosła w 2023 o 561 euro! To bardzo dobra wiadomość, gdyż zwiększa szanse na uzyskanie całego zwrotu podatku za ten rok.
  • Ryczałtowe odliczenia kosztów uzyskania przychodu - wzrost z 1200 na 1230 euro.
  • Home Office - praca w systemie hybrydowym lub całkowicie zdalnym. Urząd m.in. zwiększył liczbę dni do wykorzystania ulgi z 120 do 210 rocznie w roku 2023.
  • Całkowite odliczenie składek emerytalnych – zmiany pozwolą emerytom odliczyć 100 % składek od podatku.

Posiadamy autoryzację niemieckiej Steuerberaterkammer. Oznacza to, że urząd przyjmuje nasze rozliczenia bezpośrednio od nas, gdyż mamy odpowiednie uprawomocnienia i szybciej udziela nam informacji zwrotnych. Oznacza to także, że nasze sprawy rozpatrywane w pierwszej kolejności. Dla naszych Klientów oznacza to szybsze zwroty podatku.

Dla naszych Klientów zawsze wykonujemy bezpłatną kalkulację w celu oszacowania wysokości zwrotu podatku z niemieckiego.

Nasza usługa o zwrot podatku z Niemiec nie kończy się z chwilą wysłania zeznania podatkowego do Urzędu w Niemczech. Sprawa naszego klienta jest naszą sprawą do chwili, kiedy nasz klient otrzyma pieniądze. W sytuacji gdy Klient otrzyma niższą kwotę zwrotu w stosunku do tej, którą wyliczyło nasze biuro, w imieniu Klienta składamy odwołanie do niemieckiego urzędu finansowego.

Średni zwrot podatku z Niemiec w 2023 roku wyniósł 1079 euro.

Pomagamy również w uzyskaniu zasiłku rodzinnego Kindergeld z Niemiec.

Prawo do otrzymania zasiłku Kindergeld mają osoby, których dziecko nie ukończyło 25 lat i nadal się uczy. O niemiecki zasiłek rodzinny można starać się do 6 miesięcy wstecz. Zasiłek można otrzymywać także na dzieci przysposobione i na dzieci współmałżonka, jeżeli należą do wspólnego gospodarstwa domowego.

Rozliczenie dla polskiego urzędu skarbowego PIT 36/ZG

Przy składaniu zeznania podatkowego jesteśmy zobowiązani do przedstawienia naszych dochodów z innych części świata (jeśli pracowaliśmy poza granicami Niemiec), a także poinformowania Finanzamtu o dochodach na terenie Polski. Do tego niezbędny będzie formularz UE/EOG, wydawany przez polski urząd skarbowy (koszt 17 zł za każdy rok podatkowy). Dokument ten można uzyskać dopiero po sporządzeniu i złożeniu zeznania podatkowego PIT36/ZG (informującego o zarobkach w Polsce i za granicą) w polskim urzędzie skarbowym.

Możemy wykonać dla Państwa rozliczenie dla polskiego urzędu skarbowego PIT36/ZG, które jest konieczne jeżeli w roku podatkowych osiągnęło się dochody w Polsce.

Odzyskamy kartę podatkową od niemieckiego pracodawcy

Do rozliczenia podatku z Niemiec niezbędny jest dokument Lohnsteuerbescheinigung pozyskany od pracodawcy, lub miesięczne odcinki z wypłaty (Abrechnung). Jeżeli nie posiadają Państwo tych dokumentów możemy je dla Państwa pozyskać.

Wypełnij ten formularz a otrzymasz 15% rabatu na rozliczenie podatku z Niemiec

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ