POLTAX ZWROT PODATKU WARSZAWA +48 507 333 209   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Szybkie i pewne zwroty podatku z zagranicy
  • Zaufaj doświadczonym ekspertomZmiany w pismach dotyczących dopłat do urzędu niderlandzkiego - nowe wezwania: Betaalinformatie

Osoby, które pracowały w Holandii nawet przez krótki czas mają możliwość rozliczenia podatku aż do 5 lat wstecz. Co ważne, rozliczenie z Belastingdienst jest obowiązkowe, jeżeli suma zwrotu jest większa niż 15 euro albo kiedy przewidywana dopłata, którą trzeba będzie wykonać do urzędu jest wyższa niż 46 euro.

To właśnie w przypadku tej drugiej opcji urząd poinformował o nowych pismach, które będę wysyłane w najbliższym czasie do klientów, wraz z decyzjami podatkowymi na których widnieje dopłata czy to do podatku dochodowego czy też ubezpieczenia zdrowotnego.

Co się zmieni?

Na tą chwilę holenderski Belastingdienst poinformował, że rachunek, który do tej pory był dołączany do decyzji podatkowej o nazwie ‘’acceptgiro’’ zamieni się w nowe, inaczej wyglądające pismo o nazwie ‘’Betaalinformatie”. Będzie ono zawierało numer konta bankowego urzędu w Holandii, nr BIC oraz tytuł przelewu, czyli wszystkie niezbędne informacje do wykonania dopłaty.

Co w przypadku wezwania lub obowiązkowej dopłaty do urzędu?

W takich przypadkach serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Doliczamy wszelkie korzystne ulgi i dodatki, maksymalnie zmniejszając te kwoty, a w przypadkach wysokich dopłat do urzędu na prośby klientów kontaktujemy się z urzędem w celu rozłożenia ich na raty.

Jak sprawdzić obowiązek rozliczenia oraz poznać kwotę zwrotu lub dopłaty przed wysłaniem dokumentów do urzędu?

Jeżeli chcesz najpierw sprawdzić ile należy Ci się zwrotu podatku z Holandii to możesz skorzystać z darmowej kalkulacji zwrotu podatku. Wystarczy wypełnić formularz z naszej strony: https://www.poltax.waw.pl/holandia/kalkulacja-zwrotu-podatku a otrzymasz od nas niezwłocznie informację o wysokości spodziewanego zwrotu/dopłaty podatku.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ