POLTAX ZWROT PODATKU WARSZAWA +48 507 333 209   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Szybkie i pewne zwroty podatku z zagranicy
  • Zaufaj doświadczonym ekspertom1. Co to jest tax refund?

Tax refund to zwrot podatku, którego dokonuje irlandzki urząd skarbowy na rzecz osób, które w roku poprzednim (lub bieżącym - jeśli wyjeżdżają z Irlandii i wracają do Polski) zapłaciły więcej podatku niż wynikało z ich zarobków.

2. Kiedy mogę ubiegać się o zwrot podatku?

O zwrot podatku możesz starać się na koniec roku podatkowego (31 grudnia) lub po zakończeniu pracy.

3. O zwrot za ile lat mogę się ubiegać?

O zwrot nadpłaconego podatku możesz ubiegać się do 4 lat wstecz.

4. Jakie dokumenty potrzebne są do zwrotu podatku z Irlandii?

Dokument P45 - jest to dokument, który otrzymujesz za każdym razem kiedy kończysz pracę w Irlandii w trakcie trwania roku podatkowego. Wystawia go pracodawca. Dokument P60 - jest to dokument, który otrzymujesz na koniec roku podatkowego (31 grudzień). Wystawia go pracodawca.

Od 2019 roku irlandzki pracodawca nie ma obowiązku wystawiania dokumentów P45 czy P60. Część pracodawców już stosuje się do tych ustaleń, a pozostali są jeszcze na etapie wdrażania zmian. Dlatego może się zdarzyć, że niektóre osoby pracujące w Irlandii w 2019 roku otrzymają karty podatkowe, a inne nie. Zmiana ta jest konsekwencją reformy systemu podatkowego w Irlandii, która trwa już od kilku lat. Docelowo wszyscy pracodawcy będą zwolnieni z wystawiania rocznych dokumentów. Mają być one widoczne w systemie irlandzkiego urzędu skarbowego. Posiadanie czy nieposiadanie rocznej karty podatkowej P45 lub P60 nie ma wpływu na odzyskiwanie podatku z naszą firmą. Do rozliczenia wystarczy nam ostatni payslip od każdego pracodawcy.

5. Co zrobić jeżeli nie mam P45 lub P60?

Również możesz odzyskać swój podatek, wystarczy ostatni payslip.

6. W jaki sposób otrzymam pieniądze po uzyskaniu zwrotu?

W naszym biurze istnieją następujące sposoby przekazania zwrotu podatku z Irlandii:

  • Na konto złotówkowe (przelew w złotówkach) Jest to najkorzystniejszy dla klienta sposób przekazania pieniędzy. Posiadacz konta złotówkowego nie musi płacić za przelew oraz za inkaso czeku, ponieważ pokrywa to nasza firma.
  • Przekazem pocztowym do domu (tylko w złotówkach!) Nie jest to korzystne rozwiązanie dla klienta, ze względu na opłatę za przekaz, który pobiera Poczta Polska. Przekaz może trwać nawet do 10 dni.
  • Jeżeli nie posiadasz konta złotówkowego, możemy dokonać przelewu zwrotu podatku na konto 'osoby zaufanej' (rodzina, przyjaciele). Wystarczy, że prześlesz bądź przefaksujesz nam odpowiednie oświadczenie.

7. Jak długo trwa odzyskanie podatku?

Procedura zwrotu podatku trwa zazwyczaj ok. 2-6 miesięcy od dnia, w którym Twoje kompletne dokumenty zostały zgłoszone do urzędu skarbowego. W niektórych przypadkach odzyskiwanie pieniędzy może trwać dłużej, szczególnie jeśli osoba ubiegająca się o zwrot posiada tylko payslip. Nie wyklucza to natomiast samej możliwości zwrotu podatku.

8. Czy dochody uzyskane w Irlandii muszę zgłosić w polskim urzędzie skarbowym?

Polska i Irlandia podpisały konwencję o unikaniu podwójnego opodatkowania, jednak dochody uzyskane w Irlandii należy zgłosić polskiemu fiskusowi w zeznaniu rocznym, chyba że nie uzyskałeś dochodów w Polsce. Wtedy takiego obowiązku nie ma.

Rozliczenie przed polskim Urzędem Skarbowym nie zawsze oznacza, że musimy dopłacić podatek w Polsce. Proponujemy profesjonalną kalkulację, dzięki której będziesz pewien, że wykorzystałeś wszystkie dostępne ulgi i odliczenia.

Aby uniknąć ewentualnych błędów przy sporządzaniu rozliczenia dla polskiego urzędu skarbowego, zachęcamy Was do skorzystania z naszej usługi 'Kalkulacja PIT' - nasi specjaliści sporządzą dla Państwa profesjonalną, opartą na aktualnych przepisach prawa, kalkulację PIT dla polskiego fiskusa czytaj więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ