POLTAX - BIURO DORADCZE - WARSZAWA +48 22 632 38 38   facebook   kontakt
  • Istniejemy od 1999 roku
  • Tylko u nas z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny rabaty do 20%
  • Szybkie zwroty podatkuJak rozpocząć zwrot?

Jeżeli masz przygotowane dokumenty P45 pdf_icon (66.3 KB) lub P60 pdf_icon (60.9 KB) ew. payslip, lub uważasz że możesz je zdobyć, to możesz rozpocząć procedurę zwrotu podatku. W tym celu należy się zarejestrować on-line. Możesz też pobrać druki wraz z instrukcją z naszej strony i przesłać wraz z dokumentami na adres biura. Zapraszamy również do osobistego odwiedzania naszych placówek.

Jeżeli chcesz wiedzieć ile pieniędzy możesz odzyskać skorzystaj z kalkulatora zwrotu podatku.

Krok 1.

Zarejestruj się on-line lub pobierz druki ze strony

Rejestracja on-line

Zaraz po wypełnieniu formularza skontaktuje się z Tobą nasz pracownik i wyśle odpowiedni komplet formularzy. Po wydrukowaniu wystarczy tylko podpisać druki w zaznaczonych miejscach i odesłać kompletną aplikację na adres biura.

Możesz również pobrać wszystkie niezbędne druki samodzielnie z naszej strony wypełnić je, podpisać i odesłać - pobierz formy i umowę. Jeżeli nie możesz wydrukować formularzy to napisz lub zadzwoń do nas - wyślemy Ci komplet druków do domu.

Krok 2.

Odeślij nam dokumenty

Wypełniony i podpisany polski formularz zgłoszeniowy, podpisane w zaznaczonych miejscach formularze angielskie, dwa podpisane egzemplarze umowy (jeżeli pobrałeś je z naszej strony) i przede wszystkim dokumenty P45 pdf_icon (66.3 KB) lub/i P60 pdf_icon (60.9 KB) bądź payslipy oraz kserokopię całego dowodu osobistego (obie strony) prześlij na nasz adres:

POLTAX
ul. Obozowa 82a/17
01-434 Warszawa
z dopiskiem 'podatek UK'

Postaraj się zabezpieczyć list. W Polsce wyślij koniecznie listem poleconym. Z Wielkiej Brytanii - listem laminowanym.

Krok 3.

Nasza praca

Otrzymane dokumenty zostają starannie wypełnione na podstawie formularza i następnie przesłane do właściwego urzędu w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie zgłaszamy on-line procedurę zwrotu. Po otrzymaniu potwierdzenia informujemy Ciebie o rozpoczęciu procedury zwrotu. Zdarza się, że urzędnicy proszą o wypełnienie dodatkowych dokumentów lub oświadczeń dotyczących pracy w zeszłych latach. Dokumenty te wypełniamy za Ciebie i przesyłamy Tobie do podpisu. Dlatego bardzo ważne jest abyśmy stale mogli się z Tobą skontaktować.

Krok 4.

Wypłata zwrotu podatku z UK

Od momentu potwierdzenia rozpoczęcia procedury całość trwa średnio 3 miesiące. Jeżeli istnieje konieczność wypełnienia dodatkowych dokumentów procedura trwa do dwóch tygodni dłużej. Procedura trwa również dłużej jeżeli odzyskujesz podatek na podstawie dokumentu payslip. Z urzędu angielskiego czek trafia do naszego biura. Po jego realizacji (na nasz koszt) wysokość uzyskanego zwrotu podatku przelewamy na Twoje konto do Polski lub UK bądź wysyłamy przekazem pocztowym na adres w Polsce potrącając sobie należną nam prowizję. Zdarza się, że urząd czasami wyśle czek bezpośrednio do Klienta. Wystarczy go podpisać i wysłać do nas - zostanie zrealizowany za darmo w ramach prowizji za rozliczenie podatku z UK.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. ZAMKNIJ